WITAJ!

O mnie

Siła, determinacja, praca trenera i instruktora, a tym bardziej dietetyka stworzyła mi rzadką cechę w tym zawodzie, jaką jest zrozumienie drugiego człowieka, począwszy od dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku i osoby  starsze. Zrozumienie, którego  trzymam się  jak amen w pacierzu. Jednocześnie pewność siebie w mówieniu komuś :  „chcesz to możesz, zrobisz to,  dasz radę, pokonasz trudności „

Oprócz wykształcenia, doświadczenie, zawodowe daje mi wyjątkowy dar, którego nie uczą na kursach i studiach . Zanim zrobię z kimś przysiad i ocenie jego płaski pośladek i ilość tłuszczu, czy niesprawny aparat ruchowy, chcę zobaczyć w nim najpierw człowieka, jego potrzeby i możliwości. Motywacja do robienia zmian, naprawy zdrowia i ciała jest częścią spójną, ale sama w sobie  nie jest skuteczna. Potrzebna jest odpowiednia pomoc i praca.

Więc kiedy stwierdzisz, że pragniesz zmian, ale jednocześnie  boisz się , że nigdy nie podołasz, to spójrz na mnie. Też kiedyś zaczynałam. Postaraj się mnie poznać. Może ktoś mówi o mnie, że taka to ma dobrze ?  Super się odżywia, na nic nie choruje, ma wysportowane ciało w wieku 50 lat. Nie ma innej pracy niż fitness i wielu obowiązków związanych z małymi dziećmi i podobnymi. A Ty… praca, kariera, dzieci, choroba. Być może ledwo wiążesz koniec z końcem i masz ogromny stres. Próbujesz się zmotywować, ale ciągle Ci nie wychodzi. Błądzisz.  Uważasz, że źle wyglądasz, źle się  czujesz  sama/sam z sobą i masz kompleksy, więc jak masz stanąć do walki przy kimś, dla kogo ten chleb jest powszedni.

Wdech i wydech…. To nie tak…

Gdyby tylko fitness i ciało kręciło się w moim życiu, a pod nos podano by mi pieniądze i czas   na bycie fit trenerką i gotowe sałatki na talerzu, to pewnie na powyższe nie miałabym prawa się odezwać.
Tymczasem cholernie Cię rozumiem, a współpracować z Tobą mogę tylko w momencie kiedy przekonasz się, że ważniejsze jest dla mnie bycie człowiekiem, niż bycie fit.  Mogę Cię zacząć trenować, prowadzić dietetycznie, tylko wtedy kiedy kupisz nie tylko moje usługi, ale i moją duszę i zrozumiesz, że nie chcę dać Tobie nic na siłę. Tylko tyle na ile mi pozwolisz i będziesz w stanie zrobić. Będziesz w stanie przekroczyć własne granice w treningu i diecie ku lepszemu, jeśli poprowadzi Cię podobna do Ciebie osoba.

Bo ja nie jestem idealna, a moje życie być może podobne jest do Twojego. Ja po prostu odnalazłam pasję i chcę zarazić nią Ciebie. Uwierz mi , że ten nałóg cholernie się opłaca.

Droga, którą przeszłam, to najlepszy z możliwych kursów na trenera personalnego, instruktora, psychodietetyka i  dietetyka –  kurs życiowy. Następnie ten drugi – techniczny . Jeśli chodzi o wiedzę to pracuje na nią cale lata a jest ich 20 . Pogłębiam wiedzę systematycznie, goniąc najnowsze badania naukowe w zakresie dietoterapii, czy treningu, aby pomagać ludziom. Nigdy się nie zatrzymuje w rozwoju, gdyż wiem, że za wiedzą trzeba gonić, jak za nowymi przepisami podatkowymi. Pracując według starej wiedzy, zrobisz błędy . Błąd w nieznajomości prawa to kara pieniężna, natomiast błąd w dietetyce i treningu, to krzywda i nieskuteczna praca na ludzkim ciele i zdrowiu. W zawodzie pracuje już 20 lat, prowadząc działalność gospodarczą, czyli usługę dla Ciebie. Pracowałam jako instruktor siłowni, prowadziłam zajęcia dla dorosłych i dzieci. Brałam udział w wielu pokazach sportowych, wykładach dla  młodzieży. Prowadziłam duży projekt medialny z udziałem Tvn 24 „eko zdrowie „ dla Ewy Ewart we współudziale Jatomi Fitness. Nadal pracuje jako trener personalny, instruktor fitness i dietetyk. Prowadzę również szkolenia edukacyjne dla większych i mniejszych instytucji, jak szkoły, zakłady pracy, urzędy.

Trening personalny, zajęcia grupowe fitness, konsultacje dietetyczne, to usługa za którą płacisz pieniądze. Płacisz mi za pomoc. Jeśli wyda Ci się za drogo, pomyśl jaką drogę musiałam przejść i ile pieniędzy, oraz czasu  włożyć, aby móc pomagać takim osobom jak Ty. Pieniądze zainwestowane w moje usługi mogą dać Ci zdrowie i odzyskać siebie. Nie przeliczaj zdrowia i szczęścia na pieniądze, ale masz również prawo sprawdzić komu płacisz za pomoc i oddanie swojego zdrowia i ciała w czyjeś ręce. Tak wiec  na mojej stronie znajdziesz zakładkę „kwalifikacje „ A tam krok po kroku oprowadzę Cię po uprawnieniach, jakie mogę zagwarantować Tobie, abyś czuł/czuła się bezpieczna i robiła efekty ze mną. Prowadzę zajęcia grupowe fitness, treningi indywidualne w siłowni i innych miejscach, oraz konsultacje dietetyczne stacjonarne, jak i online.. Pomimo, ze mam wiedzę, to nie mam doświadczenia i  nie przygotowuje  zawodników do startów w zawodach sylwetkowych. Powodem tego jest zbyt rozległa wiedza na temat szkodliwości na zdrowiu w doprowadzaniu szczególnie kobiet, do skrajnej zredukowanej i odwodnionej sylwetki, wymaganej na scenie. Wychodzę z założenia, że nawet z najlepszym trenerem fizjologii nie oszukasz. Preferuje zdrowy styl życia poprzez uprawianie sportu, i zdrowe odżywianie, który daleki jest od zawodowego. Resztę przekonań o mnie możesz tylko zdobyć osobiście śledząc mnie na instagram i facebook, oraz  na moim blogu na stronie i platformie treningowej.

Zapraszam Cię do współpracy.

Twój trener –JoFitness Joanna Kurt.

CERTYFIKATY